×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

پاله وان در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

امروز : چهارشنبه, ۲۹ دی , ۱۴۰۰
عبدالله عزیزی: شخصی که عامل زمین‌خوردگی کشتی آذربایجان است با چه رویی محمد بنا را نقد می‌کند؟

به گزارش گروه خبری پاله‌وان،پس از تنش‌هایی میان جمشید خیرآبادی و محمد بنا بر سر عدم دعوت صباح شریعتی به ترکیب تیم ملی وقت، حال هجمه‌هایی از سوی رییس هیأت کشتی کردستان به مربی پرافتخار کشتی فرنگی وارد شده و این درحالی است که بدون نگاه سلیقه‌ای و نقد و تأیید شخصی در این موضوع، کادرفنی در آن زمان تشخیص به انتخاب ترکیب دیگری داد و این مسئله باعث شده تا خیرآبادی چشمش را به روی تمام افتخاراتی که در کنار محمد بنا کسب کرده ببندد و به اختلافات دامن بزند.

حال عبدالله عزیزی، پیشکسوت کشتی کردستان و رییس هیأت کشتی استان تهران، در خصوص هجمه‌های ایجاد شده به محمد بنا در مصاحبه با خبرگزاری رکنا عنوان کرد: متاسفانه برخی آقایان وظایف‌شان در جایگاه ریاست هیئت کشتی را نمی‌شناسند و می‌خواهند برای آرامش خودشان، آرامش کشتی را بر هم بزنند. چه لزومی داشت در این برهه زمانی که بهترین نتایج را در مسابقات جهانی نروژ کسب کرده بودیم، رئیس هیئت کشتی کردستان فضای کشتی را متشنج کرده و با آدرس غلط دادن به جامعه کشتی، سعی کند تا نتایج مسابقات جهانی نروژ را از ذهن جامعه پاک کند و برای کشتی چالش ایجاد کند. یکی از وظایف هیئت‌های کشتی این است که در راستای تقویت کردن فدراسیون کشتی گام بردارند، نه اینکه عزم خود را جزم کنند تا فدراسیون کشتی را به ناحق ضعیف نشان دهند.

وی ادامه داد: آن‌هایی که دیروز کشتی جمهوری آذربایجان را جوری زمین زدند که آذری‌ها هنوز هم نتوانسته‌اند کمر راست کنند، امروز با کدام کارنامه و با چه رویی سینه ستبر می‌کنند و با اعتماد به نفس بالا عملکرد محمد بنا را زیر سوال می‌برند. این اعتماد به نفس از کجا می‌آید؟ برخی آقایان را کسی نمی‌شناخت و در کنار محمد بنا به مربیگری تیم‌ملی رسیدند، اما جالب است که اکنون امر بر آن‌ها مشتبه شده است که کشتی فرنگی را از محمد بنا هم بیشتر می‌فهمند و تئوریسین بلامنازع کشتی هستند و برخی هم فکر می‌کنند که حق به آن‌ها است. مشکلی نیست، اگر کارشان را بلد هستند بگویند که خروجی کارشان در جمهوری آذربایجان چه بوده است و در طول سال‌هایی که رئیس هیئت کشتی بوده‌اند چه گام مثبتی برای کشتی برداشته‌اند. کشتی کردستان که پیش از این در هر دو رشته آزاد و فرنگی کشتی‌گیران مطرحی داشت که به مدال‌های آسیایی و جهانی در رده‌های سنی مختلف دست پیدا می‌کردند، به لطف حضور همین آقایان که تنها هنرشان صحبت‌های زرد است، حالا کشتی کردستان به حال و روزی افتاده است که حتی در سطح کشور هم کسی را ندارد که به مدال برسد.

رئیس هیئت کشتی استان تهران تصریح کرد: کاری به درست یا غلط بودن شیوه و روش محمد بنا ندارم، اما خروجی کارش مثبت بوده است. آقایان چطور مدال‌های کسب شده در رقابت‌های جهانی و المپیک را نمی‌بینند؟ با کدام منطق در این برهه زمانی که بهترین نتایج را در رقابت‌های جهانی نروژ کسب کرده‌ایم، آمده‌اند و از محمد بنا انتقاد می‌کنند؟ مگر عملکرد یک مربی را با کارنامه‌اش نمی‌سنجند؟ خب بگویند نقطه تاریک کارنامه محمد بنا کجا بوده است که از او انتقاد می‌کنند. اینکه بخواهیم چشم‌مان را به روی نتایج کسب شده ببندیم و اصل را ول کرده و به فرعیات بپردازیم که کار چندان جالبی نیست. ما اگر هم انتقادی از فدراسیون داشته باشیم باید در زمان و مکان مناسب و در نهایت در مجمع این انتقاد را مطرح کنیم، نه اینکه با حرکات شومنی درصدد این باشیم که خودمان را بزرگ کنیم، در حالی‌که آن‌هایی که دستی بر آتش کشتی دارند می‌دانند که آقایان طبل توخالی هستند و فقط به دنبال ایجاد سر و صدا و جلب توجه هستند.

نقد پاله‌وان:

جمشید خیرآبادی سال‌ها است که به عنوان رییس هیأت کشتی استان کردستان برگزیده شده و شاید تنها دستاورد این رشته در استان افزایش سرانه و زیرساخت‌های این رشته ورزشی باشد و خبری از کسب عناوین و پیشرفت در مباحث فنی نیست. اگر بهانه کار کرونا و سختی شرایط است، این مبحث در کل دنیا وجود داشته و می‌بینیم که استان‌هایی نظیر مازندران و شیراز چگونه مدال‌های المپیک و جهانی را در عین وجود کرونا درو می‌کنند.

هر زمان که سوالی هم در این خصوص با شخص نخست کشتی کردستان مطرح می‌شود، ایشان واکنش‌های منفی نسبت به انتقادات نشان می‌دهند. کشتی کردستان حواشی بسیاری را پیرامون خود می‌بیند، مربیان بسیاری که خارج از سلیقه رییس هستند خارج از گود ایستاده‌اند و سانس تمرینی ندارند و انتخاب‌های سلیقه‌ای بیداد می‌کند.

عبدالله عزیزی سال‌هاست که در خصوص کشتی کردستان، ریاست آن و مباحث فنی اظهار نظر نکرده است. اما این درحالی است که از ۸ سال ریاست او در رأس هیأت کشتی با وجود فقر امکانات و زیرساخت در کردستان و عدم حضور فدائیان در فضای مجازی، به عنوان سال‌های طلایی کشتی یاد می‌شود و همین بس که آن روزها جام تختی در کردستان برگزار شد و از آن روز کشتی کردستان نتوانسته میزبانی مسابقاتی در این حد و اندازه را کسب کند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.