×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

پاله وان در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

امروز : چهارشنبه, ۲۹ دی , ۱۴۰۰
دکتر های بسیار، درد های بی دوا!
پاله وان

به گزارش گروه خبری پاله وان،این برنامه با ۱۶ دقیقه تأخیر و با استرس قابل توجه میهمان آن آغاز شد و طی پیگیری هایی که پاله‌وان پیش از شروع برنامه با مسئولین صداوسیما داشت، بنا بر حضور یک منتقد هیأت کشتی در جریان برنامه بود اما اشرف هدایت نژاد با دلیلی که هنوز هم برای نشریه پاله‌وان مشخص نیست، از حضور در این برنامه امتناع کرد. او رئیس سابق هیأت کشتی می‌باشد و فضای مناسبی برای جمشید خیرآبادی فراهم کرد تا پس از بازگشت از آذربایجان در هیأت استان مشغول به فعالیت شود. همچنین هدایت‌نژاد یک دوره ۴ ساله سکاندار هیأت کشتی بوده و پیش از آن نیز به مدت یک سال سرپرستی این هیأت را به عهده داشت.

از بهمن سال ۹۷ که خیرآبادی به صندلی ریاست هیأت کشتی تکیه زد، زمان کافی از سوی رسانه و منتقدین در اختیار او قرار داده شد که سرکار بیاید و انتظار بود که در مسابقاتی که از بودجه استان تأمین شد و هزینه زیادی را برای میزبانی درپی داشت، حداقل چندین مدال عاید کار شود اما نتایج اخذ شده باعث بروز انتقاداتی در بحث فنی به رئیس و هیأت کشتی شده است.

همچنین اتفاقاتی که در جریان برگزاری رقابت‌ها رخ داد سبب حساسیت های ستاد کرونا شد و طبق صحبت های خیرآبادی در این برنامه دستور لغو مسابقات هم به هیأت کشتی صادر شده بود که با میانجی‌گری، میزبانی ادامه پیدا کرد. اما تصاویری که در فضای مجازی پخش شد، صورت خوشی از نحوه میزبانی کردستان در یاد عموم نگذاشت.

بدین منظور قرار بر نشست چالشی میان مجری و رئیس هیأت کشتی کردستان بود اما چیزی که به نمایش درآمد، تعاریف و تمجید های بسیار دو شخص از یکدیگر و کاربرد واژه دکتر بیش از هر چیز دیگری بود که پاسخگوی سوالات منتقدین نیست. بی‌شک جامعه ورزش اطلاع و علاقه‌ای از مدارک آکادمیک آقایان ندارند و به کار بردن الفاظ پرطمطراق، گفت‌وگو را از سوژه اصلی خود خارج می‌کند. انتظار می‌رفت که متولیان موج ورزش همانگونه که مجری آن در ابتدا عنوان کرد، او را به عنوان یک فرد هدایت کننده بحث معرفی کرده باشند و این برنامه را با تغییر اساسی نسبت به سنوات گذشته به عرضه بگذارند اما آنچه که دیدیم، سمت و سوی پیشین این برنامه بود و آنکه نتوانسته تا کنون انتظارات منتقدین را برآورده کنند.

بی‌شک اگر منتقدی با اطلاعات کافی در برنامه حضور داشت و می‌توانست میهمانان برنامه را به چالش بکشد، خروجی موج ورزش بهتر از این‌ها بود.

برنامه هایی نظیر نود، دایره طلایی و ورزش و مردم همواره روی نوار چالش گام نهاده‌اند و محبوبیت بسیاری نزد مردم دارند و رویکرد صندلی داغ‌وار دارند. اما شاید به دلیل رودربایستی هایی که میان مجری و جمشید خیرآبادی و دیگر افراد وجود دارد، این اجازه به موج ورزش داده نمی‌شود.

متأسفانه فضایی به وجود آمده که پس از هر انتقاد نسبت به هیأت های استان علی‌الخصوص کشتی، سریعاً متولیان آن با تماس و پیام های مکرر نسبت به رسانه‌ها واکنش نشان می‌دهند و با صحبت های خود از نقد فرار می‌کنند.

همانطور که دیدیم امروز آقای علی پیشوا ماجرای پیاده کردن کشتی‌گیران از ماشین تیم را به طور کامل تکذیب کرد اما شواهد و مستنداتی مبنی بر اطلاع متولیان تیم استان از حضور آقای هراتی در تیم وجود دارد که با سهمیه غذا و تست کرونا در لیست آقای پیشوا حاضر بوده که متأسفانه افراد از ترس به خطر افتادن جایگاه خود حقایق را پشت پرده می‌برند.

نکته قابل توجه صحبت های جمشید خیرآبادی در برنامه این بود که ایشان به گفته خود، در واکنش به یک سری خبر منتشر شده به صورت حضوری به محل خدمت یکی از کشتی‌گیران می‌رود و نسبت به صحبت های او پیگیری هایی انجام می‌دهد. شنیده ها حاکی از آن است که خیرآبادی از این کشتی‌گیر خواسته که نسبت به اتفاقی که انجام داده واکنش نشان دهد.که این اقدام از الگو های رفتاری نادرستی برای یک مربی دنیا دیده به شمار می‌رود.

امید است هیأت کشتی عدم نتیجه‌گیری و ضعف های موجود در تیم مدیریتی خود را به زمین هیأت های قبلی شوت نکند و با اشاره به وضعیت کشتی در سال های هدایت آقای عزیزی که کارنامه بسیار روشن و مشخصی در کردستان و تهران دارد، فشار را از عملکرد خود بردارد. کشتی استان کردستان قبل از هرچیزی نیاز به آشتی و همدلی دارد و اگر این شرایط کنونی در ۱۰ سال مورد انتظار آقای خیرآبادی ادامه یابد، خون تازه‌ای به رگ های خشکیده کشتی استان تزریق نخواهد شد.

  1. حمید

    با این اوضاع سخت برگزاری میزبانی و پذیرفتن این ریسک انتظار می‌رفت که جوانان و نوجوانان کردستان عنوان های خوبی کسب کنند که متاسفانه چنین نشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.