×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

پاله وان در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

امروز : چهارشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۴۰۰
فریدون فاتحی: غیرت بازیکنان آوالان با هزینه سایر تیم ها برابری می‌کند
احمدرضا احمدیان

مقدمه: آوالان کامیاران چند صباحی است در لیگ دو فوتبال کشور به حیات خود ادامه می‌دهد اما روند حضور این تیم در سال های قبل بسیار خاکستری بود و در پایان با حفظ سهمیه همه چیزبه اتمام می‌رسید، اما موردی که در فصل جاری توجه فوتبالی‌ها را جلب کرده است، حضور درخشان آوالان کامیاران پس از یک تغییر و تحول عظیم در کادرفنی و مدیریتی در رقابت ها است که بسیار این تیم را در کانون توجهات رسانه های داخل و خارج از استان کردستان قرار داده است. نتایج درخشان آوالان در لیگ برتر و غول کشی های این تیم در ورزشگاه آزادی و رسیدن به مرحله یک شانزدهم جام حذفی کشور دلیل محکمی برای توجه به این تیم است که در راس کادرفنی خود فریدون فاتحی را به عنوان سرمربی می‌بیند. بدین منظور گپ‌و‌گفتی با ایشان صورت گرفته که خواندن آن خالی از لطف نیست.

فریدون فاتحی با اشاره به اینکه روند تیمش رو به جلو است عنوان کرد: بازیکنان با تجربه در سطوح مختلف فوتبال کشور را به اختیار گرفتیم. همچنین در کنار بازیکنان با تجربه جوانان جویای نامی هم در قالب آوالان می‌بینیم که میکس این دو دسته از بازیکنان سبب کسب سرافزاری ما تا بدین جای کار شده است. قطعاً با تلاش بیشتر، تاکتیک ها بهتر و بازی های کم نقص در آینده نتایج بهتری را هم کسب خواهیم کرد.

 

* میکس بازیکنان جوان و بازیکنان با تجربه سبب سرفرازی آوالان شده

سرمربی تیم آوالان کامیاران با ذکر اینکه امکانات تمرینی این تیم در حد متوسطی است گفت: ما یک زمین چمن تقریباً اختصاصی داریم که از همکاری آقای باجلانی با تیم عاید شده است. وسایل تمرینی نیز تا حدودی متوسطی از سوی مالک باشگاه آقای مرادی تأمین شده اما متأسفانه شهرستان بستر امکانات رفاهی مناسب را ندارد. بار ها ما برای یک تایم استخر دچار مشکل شده ایم و حالا با وجود کرونا همه چیز سخت تر شده. این‌ها همه موارد و مشکلاتی عدیده ساختاری است که از اساس فوتبال با ما همراه بوده.

* شهرستان کامیاران بستر امکانات رفاهی مناسبی ندارد

وی با اشاره به اینکه آوالان کامیاران در گروه نچندان آسانی قرار گرفته خاطرنشان کرد: تیم هایی نظیر سپیدرود رشت، ایران‌جوان بوشهر، نفت‌و‌گاز گچساران سال های سال در لیگ یک و دو تیم‌داری کرده اند و این تیم ها در کنار ویستاتوربین تازه لیگ لیگ دویی شده رقبای سرسخت و پرهزینه‌ای هستند. رقابت نمایندگان ما که از استانی با سطح فوتبال پایین تر به میدان آمده‌اند با تیم های استان های تاپ بسیار سخت است اما ما از تلاش مضاعف، تمرینات مستمر و غیرت بیشتر بازیکنان خود بهرهمند هستیم و برای سربلندی تا هفته پایانی می‌جنگیم.

*غیرت بازیکنان آوالان با هزینه سایر تیم ها برابری می‌کند

فاتحی در ادامه گفت: اگر واقع بین باشیم باید به ساختار فوتبال استان نگاه کنیم که  آیا زمینه صعود به لیگ یک وجود دارد یا خیر! واقعیت آن است که این بستر در کامیاران اصلا فراهم نیست. ما در ابتدای کار به همراه مدیرعامل تیم را برای صعود نبستیم اما می‌بینیم که بازیکنان ما عملکرد فوق العاده‌ای دارند و هماهنگی تیمی ما خیلی زودتر از چیزی که فکر می‌کردیم به وجود آمد و همین باعث شده که چشم امیدی به صدرجدول و صعود داشته باشیم کما اینکه چنین کاری بسیار سخت و بزرگ است. ما مدعی اصلی نیستیم اما در تلاشیم تا یکی از مدعیان صدرجدول باشیم و اگر شرایط فراهم شود به لیگ یک صعود کنیم.

* تیم را برای صعود نبستیم اما هماهنگی بازیکنان ما را امیدوار کرده

سرمربی آوالان کامیاران در واکنش حمایات سران فوتبال از این تیم گفت: هیأت فوتبال شهرستان کامیاران همیشه به ما لطف داشتند و به ما کمک کرده‌اند. هیأت فوتبال استان نیز برای کارهای قراردادی با ما همکاری کرده اما متأسفانه هیچ‌گاه برای بازی های ما در ورزشگاه حاضر نشده‌اند. بالاخره ما نماینده یک استان هستیم و تیم های بزرگی نظیر سپیدرود و ویستاتوربین با مربیان بزرگی در اینجا حاضر می‌شوند. اگر مسئولین بیایند و رختکن مهمان را ببینند عمق فاجعه را درک خواهند کرد. بسیار زننده و زشت است که مردم خون گرم و مهمان‌نواز کردستان با چنین شرایط بغرنجی به استقبال مهمانان خود در ورزشگاه بروند. وضعیت میزبانی ما باید بسیار بهترین از اینها باشد. ما ۶-۷ سالی است که در لیگ دو هستیم و باید تا کی انتظار چنین چیزی را بکشیم. باید بگویم که فوتبال کردستان و تیم ما به خاطر چنین وضعیتی مورد تمسخر سایر تیم ها قرار گرفته است. خواهش می‌کنم که سران فوتبال استان تشریف بیاورند و وضعیت ما را ببینند.

* مسئولین فوتبال استان برای یکبار از نزدیک وضعیت میزبانی ما از تیم های مهمان را ببینند

وی با بیان اینکه جز مالک باشگاه شخص دیگری به حمایت از آوالان نیامده گفت: نهاد های دولتی و اشخاص سیاسی وعایدی به ما داده‌اند. اما مشکل اساسی ما بزرگتر از این‌ها است. چطور ممکن است که بحث اسپانسرینگ و حمایت از سرمایه های ورزشی در استان های همجوار توسط اشخاص بسیاری انجام می‌شود و مسئله کاملاً جا افتاده‌ای است. اما متأسفانه این مسئله در کردستان اصلا مورد توجه نیست! ما در کردستان شرکتی نظیر پتروشیمی داریم که کاملاً منفعل است. مسئولین سیاسی ما بسیار کم توجه به ورزش و فوتبال هستند و اگر وظیفه خود را به درستی بدانند باید بستر مناسبی برای اسپانسری و تیم‌داری در ورزش ایجاد کنند. این نیازمند یک همت همگانی است و انتظار می‌رود که اشخاصی که یک مدت کورسی به دست دارند اقداماتی انجام دهند که ماندگار باشد و گره‌ای از مشکلات ما بگشاید.

*اسپانسر ورزشی در کردستان تبدیل به آرزو شده

فاتحی با ذکر اینکه ادامه لیگ بسیار برای آوالان دشوار است عنوان کرد: اکنون در میانه جدول هستیم و بر این مسئله واقف هستیم که کوچکترین لغزشی ما را به میانه جدول می‌برد. با تلاش بیشتر و اگر در نیم فصل توان مالی ما اجازه جذب بازیکنان را بدهد به رقابت با تیم هایی خواهیم پرداخت که از هر نظری که شما فکر کنید از ما سرتر هستند.

* در نیم فصل به فکر جذب بازیکن هستیم

سرمربی تیم آوالان از جام حذفی با عنوان جام شگفتی‌ها یاد کرد و گفت: نتایج ما در این جام قابل قبول بوده و هر مرحله با تلاش بیشتر به میدان رفته‌ایم. در مرحله قبل یکی از نمایندگان تهران را در خانه‌اش شکست دادیم و اکنون پس از قرعه کشی باید به مصاف تیم لیگ یکی قشقایی شیراز برویم. باید یک بازی در حد تیم لیگ یکی مقابل این تیم به نمایش بگذاریم و بازی راحتی انجام دهیم.

* باید مقابل قشقایی شیراز در حد یک تیم لیگ یکی باشیم

وی با بیان اینکه انتظارات زیادی از مسئول فوتبال استان دارد گفت: آقای رضا رحمانی باید بستری فراهم کند تا ما نماینده خوبی در سطوح مختلف فوتبال کشور باشیم که این مورد نیازمند همگرایی است. باید بیشتر از این ها توان به خرج دهند و زحمت بکشند تا موافق و مخالف خود را جذب کنند. بهتر است سالانه جلسات هم‌اندیشی برگزار شود تا تبادل نظر انجام شود. ما چندین سال است که مربیانی نظیر سید مختار حسینی و حمید امامی در استان کردستان داریم اما هیچ‌گاه مورد حمایت و توجه مسئولین استان واقع نشده‌اند. از موفقیت های مربیان در استان در راه درست استفاده نمی‌شود. در عوض باید این اشخاص در تیم های زیر گروه کشور حضور پیدا کنند تا فوتبال ما رشد کند. دلخوشی ما این است که اشخاصی در فوتبال کردستان حضور داشته باشند که در مواقع بی پناهی به آن‌ها رجوع کنیم و به اندازه امروز تنها نباشیم و حق ما ضایع نشود.

*رئیس هیأت فوتبال استان باید مخالف و موافق را همراه خود کند

فریدون فاتحی در سخن پایانی خود گفت: تشکر و قدردانی از مسعود مرادی و آقای یوسفی دارم. همچنین از آقایان رحیم‌پور و باجلانی کمال تقدیر را به عمل می‌اورم و سایر دوستان و همکاران ما که بر هر نحوی پشت ما هستند. تشکر ویژه ای از هوادارن و خانواده تیم آوالان آقایان عباسی، کمانگر، اولیایی، میگساری، ساعد موچشی، و ضیافتی‌نیا دارم. در پایان ممنون تمامی سربازان جبهه فوتبال کردستان هستم و به تک تک آنها افتخار می‌کنم.

 

گفت و گو از احمدرضا احمدیان / پایگاه خبری پاله وان

 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.