×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

پاله وان در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

امروز : یکشنبه, ۲۵ مهر , ۱۴۰۰
هیات انجمن های ورزشی سیبل جدید جانب داری در موج ورزش

به گزارش گروه خبری پاله وان،هیات انجمنهای ورزشی استان کردستان در چهار سال گذشته تحت ریاست فرهاد مبین بوده است. هرچند ایشان از سال ۹۲ مشغول به فعالیت هستند. اما جالب اینجاست که ایشان یک شخص بازنشسته هستند و طبق مصوبه مجلس، نمی توان از چنین افرادی در پست ها و مقام های اداری بکار گیری کرد. پس از پیگیری های صورت گرفته از سوی سازمان بازرسی استان کردستان و اداره کل ورزش و جوانان، تخلف حضور ایشان نه تنها در ادامه حضور بلکه در ۴ سال گذشته هم به اثبات رسید.

 

اما سوال اینجاست که چطور و چگونه این تخلف صورت گرفته است؟ گویا حمایت از این تخلف از سوی آقای رحمانی، مدیرکل امور استان های وزارت ورزش و آقای علیپور، رئیس فدراسیون که با آقای مبین هم دانشجویی بوده اند و خاطرات مشترکی در دوران گذشته دارند، صورت گرفته است و موجب تنش ها و ابهامات بسیار پیرامون این افراد و پست های آنها شده است.

 

در نهایت آقای مبین به عنوان سرپرست هیات معرفی شد و فراخوانی مبنی بر کاندیداتوری افراد برای شرکت در انتخابات ریاست هیات انجمنهای ورزشی از سوی اداره کل ورزش و جوانان داده شد اما چون اتفاق خاصی نیفتاد ایشان همچنان بر منصب غیر قانونی سرپرستی خود باقی ماند و هم اینک که چند روزیست از دور دوم فراخوان ریاست این هیات می گذرد، همچنان یک بلاتکلیفی عجیب حاکم شده و هر حکمی از سوی این هیات برای کادر هیات و یا مسئولین کمیته ها صادر شود چون از سوی سرپرست است و رئیس آن را صادر نکرده طبق آیین نامه هیات های ورزشی، دچار بی ارزشی و فقدان اعتبار خواهد شد.

 

حال جالب اینجاست که روز چهارشنبه، ۱ بهمن ماه، در برنامه موج ورزش صدا و سیمای مرکز کردستان این برنامه مجدداً یک حرکت به اصطلاح فول انجام داد که بدون هماهنگی با اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان، این افراد را به برنامه زنده دعوت کرده اند و با یک جعل عنوان آن ها را به بینندگان معرفی کرده اند. تا جایی که آقای صادقی معاونت ورزش استان هم خاطر نشان کرده که این افراد هیچ گونه سمتی در هیات مذکور ندارند؛ حال صدا و سیما مرکز کردستان و عوامل برنامه موج ورزش چگونه در یک رسانه ملی چنین اقدامی کرده و به میل خود عناوینی را به افراد اختصاص و به شکل زیر نویس مقابل دیدگان مردم کردستان قرار داده است که ابهام بزرگی است و باید متولیان امر پاسخگوی آن باشند.

 

حال اصل ماجرا به صحبت های این افراد در برنامه موج ورزش بر می گردد که از سالن خانه رزمی استان با عنوان خانه موتای یاد کرده اند که اصلاً هیچ ارتباطی با هیات موتای ندارد. این افراد در حال حاضر سالن سقف کوتاه در باباریز، سالن فوتسال ۴/۱۹ بهاران و سرای ورزشکاران خیابان چهارباغ را در اختیار دارند و هیچ گاه مورد بازخواست و پرسش هایی مبنی بر وضعیت درآمد این اماکن، رشته های فعال در آن ها، اقدامات در این مدت و هزینه های آن قرار نمی گیرند؟

 

قطعاً اگر عوامل برنامه موج ورزش رویکردی مبنی بر مناظره دارد باید از هردو جناح موافق و مخالف چه حضوری و غیر حضوری در برنامه استفاده کند و نظرات آن ها را بشنود البته به شرطی که با مراجع ذی ربط هماهنگی های لازم را کرده باشد و سرخود اقدامی نکند!!! پیشنهاد این است که عوامل برنامه با توجه به تکرار اشتباه های همیشگی خود یا یک بار سفت و سخت پای همه ی ندانم کاری هایشان بایستند و عذر خواهی کنند و یا به همان اندازه وقتی که به افراد خاص در پخش زنده داده شده به مخالفان آن ها هم داده شود تا حقی از کسی ضایع نشود و سخنی نشنیده نماند.

 

هیات انجمنهای ورزشی چند ماه قبل هم دچار حواشی بسیاری شد که همواره با تنش ها و بولد شدن چند دستگی در رسانه ها سر زبان بود و با اقدام روز های گذشته از سوی صدا و سیما معلوم شد که افراد واسطه برای استخدام تهیه کننده برنامه موج ورزش جایگاه رفیعی نزد این فرد و برنامه اش دارند و خواهند توانست وقت مختص به ورزش استان در تلویزیون را به یک تریبون شخصی تبدیل کنند. واقعا جای سوال است که چرا برنامه موج ورزش آنتن شبکه استانی را در اختیار فرهاد مبین قرار داده است؟ این دسته حواشی مواردیست که به راحتی نمی توان از کنار آنها گذشت و بی شک پاله وان تلاش خواهد کرد با علیپور رئیس فدراسیون انجمنهای ورزشی کشور هم گفت و گو کند تا این موضوع را به صورت اختصاصی پیگیری کرده باشد.

 

چرا باید رسانه ملی و موج ورزش به جای پرداختن به معضلات و مشکلات بی شمار ورزش کردستان در حال ایجاد رانت برای مدیران سابق سازمان صدا و سیما باشد؟ به راستی نقش نظارت مدیران سازمان و آقای دکتر عبدالملکی کجاست؟ آیا هر شهروند و یا قهرمان ورزشی در استان کردستان از این لایه های حمایتی برخوردار خواهد بود یا پای منافع شخصی در میان است؟ این ها همه سوالاتی است که نه تنها در ذهن اصحاب رسانه بلکه تمامی مردم فهمیم کردستان نقش بسته و آماده شنیدن پاسخ تک تک این ابهامات خواهند بود.

متاسفانه مدیران صدا و سیمای مرکز کردستان به جای حل مشکلات و بررسی انتقادات بیشتر خود را به بی توجه به همه آنها از کنار آن عبور می کنند؛ البته شاید برخی آقازاده هستند و باید در کنار عملکرد ضعیف و نشناختن قهرمانان ورزشی برای تشویق، پست روابط عمومی و تهیه کنندگی برنامه موج ورزش را دریافت کنند. شایسته سالاری در شبکه استانی کردستان سال هاست جای خود را به روابط افراد داده است و بسیاری باید پشت خط افراد آماتور بمانند تا صدای ضعیف خود را به گوش مردم و مسئولین برسانند آن هم به شرطی که از هفت خوان ممیزی های تهیه کننده و بحث عوض کردن های مجری بگذرند!
این امید می رفت با حضور آقای دکتر عبدالملکی در جایگاه مدیر سازمان صدا و سیمای استان کردستان که خود از افراد با تجربه در امور مدیریتی هستند، نظارت بیشتری روی برنامه های تولیدی انجام شود و در کنار آن به ورزش اهمیت بیشتری داده شود اما گویا این موضوع خیالی بیش نبوده و نیست!

گفته می شود جمعی از قهرمانان ملی و مربیان زیر شاخه این هیات در نامه ای خطاب به مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان از عملکرد عوامل تهیه،تولید و اجرای برنامه موج ورزش انتقاد کرده و خواستار برخورد با این دست رفتارها شده اند.

باید منتظر ماند و دید که آیا مدیرکل سازمان صدا و سیمای مرکز کردستان به این موضوع ورود خواهد کرد یا باز هم به مانند گذشته از کنار انتقادات عبور خواهد کرد.

 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.