×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

پاله وان در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

امروز : چهارشنبه, ۲۹ دی , ۱۴۰۰
تخریب های مغرضانه در لباس نقد کارشناسی!
پاله وان

صدا و سیما در میان رسانه ها علی الخصوص بخش ورزش از ارزش و اعتبار بالایی برخوردار است و تعریف عده ای از مردم مبنی بر خبر قطعی، کماکان خبری است که از دهان مجریان رادیو و تلویزیون بیرون بیاید. اما چنین پروسه ای گاه و بی گاه از مسیر راستین خویش دور می شود و پس آمیزش با غرض ورزشی مجریان و متولیان بخش ورزشی صدا و سیما به سمع و نظر مردم می رسد که نتیجه آن بیانیه های تند و عوام فریبی خواهد بود که خواسته و ناخواسته جامعه ورزشی کردستان را به ساحل حاشیه می برد.

برنامه موج ورزش صدا و سیمای کردستان در طی سال اخیر بار ها مورد انتقاد رسانه های کاغدی و مجازی قرار گرفته اما متولیان این سازمان همچنان دوایی برای این درد لاعلاج غرض ورزی برنامه نیافته اند و پس از پخش هر برنامه باید انتظار بیانیه ها علیه مجری و تهیه کننده خود را بکشند که زیبنده صدا و سیمای پر طرفدار استان کردستان نیست.

از بهمن سال ۹۸ شیوه عملکرد برنامه موج ورزش تغییر کرده و علی رغم انتقادات بسیار و تشکیل اتاق فکر و جلسات تخصصی، هیچ گاه دعوتی از منتقدین تراز اول برنامه برای حضور در این جلسات صورت نگرفته تا همچنان تنها برنامه ورزشی کردستان در جعبه جادویی مسیر سقوط را پیش بگیرد. این برنامه پس از تنش های بسیار، مجری وقت را در مقام تهیه کننده دید تا راه برای افرادی که برگه خروجی از موج ورزش را به دست داشتند باز شود و بتوانند به این برنامه برگردند و نظرات شخصی و جانب دارانه را از سر گیرند.

در تازه ترین حاشیه پیرامون این برنامه، نقد مغرضانه تیم راهیاب ملل کردستان از زبان مجری برنامه بود که یک روز پس از پخش، راهیابی ها حسابی از خجالت مجری درآمدند و با انتشار یک بیانیه همه جانبه عملکرد این برنامه را زیر سوال برد. طبیعتاً اگر نقد درست و بجا باشد افراد هم از آن استقبال خواهند کرد اما نقد عملکرد راهیاب ملل در برنامه پیشین موج ورزش تا حدودی شبیه به تسویه حساب شخصی مجری برنامه با این باشگاه بود تا یک نقد کارشناسی. وی سعی می کرد صحبت ها و نظرات خود را به مهمان و کارشناسان برنامه دیکته کند تا آن ها را دوباره تکرار کنند و برنامه را به سمت یک تریبون برای تسویه حساب ببرد.

بهتر است مدیران صدا و سیما و مسئولان امر هرچه زودتر نسبت به این موضوع احساس مسئولیت کنند و افرادی وظیفه ساخت،تهیه واجرای این برنامه را به عهده بگیرند که بتوانند به حل مشکلات ورزش استان و تیم های ورزشی کمک کنند.

متأسفانه موج ورزش یک شیوه روتین و ثابت را در سال های اخیر پیش رو گرفته و گویا متولیان سازمان صدا و سیما در مرکز کردستان این نقد ها و حواشی پیرامون برنامه را نظاره گر نیستند و یا اینکه نسبت به این موارد بی اهمیت اند که به رغم حضور مجریان توانمند در استان و افراد تحصیل کرده در حوزه ورزش، اما سال هاست که برنامه موج ورزش با دو نفر و در دو بازه ۶ ماهه کار را ادامه می دهد و گویا درهای سازمان صدا و سیما همچنان به روی افراد کاربلد بسته است.

موج ورزش که سابقه تخریب اداره ورزش و جوانان در برنامه های پایان سال گذشته خود را دارد، این بار هم با نقدی نچندان درست موجب ایجاد تنش میان ورزش دوستان شد که این موارد به جای ترغیب بخش های خصوصی جهت تیم داری و سرمایه گذاری در ورزشی در رشته های مختلف، بیشتر باعث خواهد شد که سرمایه گذاران نسبت به چنین کاری دلسرد شوند. طبیعتاً نقد به تیم راهیاب ملل و هر تیم فعال دیگری در ورزش کردستان وارد است اما نه نقدی که در پستوی آن تخریب نهفته باشد. بلکه یک نقد کارشناسی که علی رغم کمی ها و کاستی ها، نگاهی هم به دست آورد های یک باشگاه در طی سال های انگشت شمار داشته باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.