×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

پاله وان در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

امروز : چهارشنبه, ۲۹ دی , ۱۴۰۰
سایه حمایات وریا غفوری بر سر تیم های فوتبال استان کردستان!
احمدرضا احمدیان

انسان ها به لبخندی که بر لب ها می نشانند، به احساس خوبی که به جا می نهند و به دردی که می کاهند می ارزند. قهرمان های دنیا، هرکدام ویژگی های خاصی دارند ولی در یک ویژگی مشترک هستند. همه آن ها یا بر مشکلی بزرگ پیروز شده اند یا در لحظه‌ای دشوار، کار فوق العاده ای کرده اند. با این حساب قهرمانی همیشه کار آدم های فرازمینی نیست. زیرا قهرمانانی هستند که در سنین کوچک بر سختی های بزرگ پیروز شده‌اند. قهرمانانی هستند که از جنس خودِ خود مردم اند و به آستان پهلوانان، مرشدان و پیش کسوتان سر نهاده اند به پس آستین بوس بزرگان بوده اند. گاه قهرمان، پیرمرد قامت خمیده و دست فروشی است تا محتاج دیگری نباشد. گاه قهرمان مادری است که از خود برای فرزندش می گذرد و گاه قهرمان، ورزشکاری است که در بالاترین مقام های ورزشی مردم دیارش را از یاد نمی برد.

قهرمان کوه های غرب کشور، ببری است که همواره نعره ای جز دفاع از مردم مظلومش سر نداده؛ تیزی دندان را جز برای بدخواهان وطنش بیرون نکشیده و حامی و پناه امن مردم بی پناه کردستان بوده! ببری به نام وریا غفوری! جواهر گران بهای مستطیل سبز که وقت و ناوقت از خود برای دیار کردستان گذشته و حامی فوتبالیست های ظلوم و تیم های محروم کردستان بوده است.

وریا تا کنون با استنداد به منابع موثق در چند مقطع مختلف حامی تیم های آبیدر و وچان کردستان بوده که این کمک ها به صورت مقطعی، چون مسکنی قوی تسکین دهنده سردرد همیشگی فوتبال کردستان بوده است. اما برای ادامه حیات تیم های شاخص فوتبال کردستان نظیر آوالان و آبیدر و صعود به سطح های برتر فوتبال کشور، وریا غفوری ها را توام با طرح و برنامه دقیق مدیران استانی می طلبد. با توجه به حضور کارخانه ها و شرکت های توانمند در کردستان، می طلبد با تشکیل شورای عالی ورزش با حضور نمایندگان مجلس و مدیران ارشد استان نسبت به حمایت از تیم های ورزشی برنامه ریزی درستی صورت گیرد.

حضور نمایندگان کردستان در سطح لیگ برتر و لیگ یک فوتبال کشور، نشان دهنده حضور استعداد های فوتبال در کردستان است که نیازمند دعوت هیات فوتبال استان کردستان از مربیان خبره برای استعداد یابی و کشف نوابغ فوتبالی در کنار برنامه ریزی می باشد تا یک دستورالعمل چند ساله با حمایت مدیران و بزرگان این رشته، فوتبال کردستان را از اوضاع نا به سامان حال حاضر نجات دهد. قطعاً گنجینه فوتبال کردستان با داشتن زر و سیم هایی چون دکتر بیژن ذوالفقار نسب و وریا غفوری آنقدر هم خالی نیست و اگر همه پشت به پشت هم به دل کوه مشکلات و موانع پشرفت فوتبال استان بروند تا چند سال آینده خبر های خوبی از فوتبال منطقه غرب خواهیم شنید.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.