×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

پاله وان در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

امروز : چهارشنبه, ۲۹ دی , ۱۴۰۰
گزارش ویژه/ واکاوی یک ادعای عجیب؛ هیأت فوتبال کردستان طلب راه یاب ملل را پرداخت نمی کند!
احمدرضا احمدیان

در روزگاری که اکثریت مردم با فشار های اقتصادی و تحریم ها دست به گریبانند، مجموعه ای از افراد ورزش دوست مریوانی درآمد خود را صرف امور ورزشی می‌کنند و به دنبال پیشرفت و توسعه رشته های پر طرفدار ورزشی هستند.

راه یاب ملل مریوان، یکی از ستاره های آسمان ورزش استان بود که با رشد قابل توجه و کسب سهمیه های لیگ برتر در رشته های فوتبال و والیبال، به ورزش کردستان در سطح کشور جایگاه و منزلت داد. این شرکت خصوصی با سرمایه گذاری و توجه به استعداد یابی جوانان در این دو رشته، محبوبیت خاصی نزد مردم استان دارد؛ اما با کم لطفی مسئولین و عدم حمایت از آن ها، روز به روز از شعله ی احساسات متولیان این تیم مردمی کاسته شد تا جایی که دست به انصراف و پا پس کشیدن از ورزش و تیم داری در آن بزنند.

قطعاً بار سنگین کوتاهی و بی مسئولیتی در روند اخذ این تصمیم از جانب باشگاه راهیاب ملل، به دوش مدیران ورزشی، رؤسای هیأت و استاندار کردستان می باشد که همیشه رفیق روز های قهرمانی بوده اند و در ایام تنگ دستی در عوض مساعدت، خلف وعده کردند و بی سر و صدا تر از همیشه نابودی ورزش را نظاره گر بودند.

یکی از این مواردی که به شدت ذهن اصحاب رسانه را به خود مشغول کرده، بدهی هیأت فوتبال استان کردستان به باشگاه کم بضاعت راه یاب ملل مریوان است که با کمال بی اعتنایی از جانب رئیس هیأت فوتبال استان، روی آنتن زنده برنامه موج ورزش مورد کتمان قرار گرفت و ایشان مدعی شدند که چنین بدهی به این باشگاه مریوانی ندارند.

اما شایان ذکر است که خبات بیگلر، مدیر عامل باشگاه راه یاب ملل مریوان، نسبت به این ادعا واکنش نشان داد و در مصاحبه ای با پاله وان نیوز اذعان کرد:« سال ۹۵ در زمان تیم داری باشگاه راه یاب ملل در فوتبال زنان کشور، سرکار خانم ناظمی، مسئول کمیته مسابقات لیگ بانوان کشور، مبلغی به ارزش ۴۵ میلیون تومان را جهت مساعدت به تیم ما و به حساب هیأت فوتبال استان کردستان واریز کردند و ما در بی خبری کامل به سر بردیم؛ تا سال که به صورت اتفاقی و طی مکاتبه ای با فدراسیون فوتبال مطلع شدیم که این مساعدت مالی نه تنها به باشگاه راه یاب ملل، بلکه به تمامی تیم های حاضر در لیگ پرداخت شده است تا کمتر از مشکلات مالی رنج ببرند. پس از پیگیری این موضوع از هیأت فوتبال استان، حدود ۳۵ میلیون تومان از این اعتبار از طریق سرکار خانم رحمتی به باشگاه تزریق شد. اما در سال ۹۷ نیز چون هر اقدامی جهت جذب کردن اسپانسر و هوادار با انتشار عکس و ویدیو بازی های تیم راه یاب ملل نا ممکن بود، افراد کمی از بازی های تیم ما استقبال می کردند و فدراسیون فوتبال مجدداً جهت رفع و رجوع مشکلات تیم ما، مبلغی به ارزش ۷۰ میلیون تومان را جهت مساعدت به تیم راه یاب ملل به حساب هیأت فوتبال استان کردستان واریز کرد که علی رغم تمام پیگیری ها و مکاتبات ما با هیأت فوتبال، آقای رضا رحمانی دست به کتمان زدند و سپس مدعی شدند که این مبلغ را برای فوتبال بانوان هزینه کرده اند؛ اما کجا و چگونه، کسی خبر ندارد و تیم راهیاب ملل یک ریال هم از این مساعدت مالی فدراسیون در سال ۹۷ بهره نبرد؛ که اگر این مبلغ به دست ما می رسید بخش عمده ای از مشکلات مالی باشگاه را پوشش می داد و دیگر نتیجه ی این اقداماتِ هیأت فوتبال و مسئولین، واگذاری امیتاز تیم راهیاب ملل به وچان نبود.»

ورزش زنان به خودی خود مورد بی مهری مسئولین ورزشی کشور و استان قرار گرفته است و دیگر چیزی برای از دست دادن ندارد. رأس کار بودن مسئولینی که کک شان هم برای ورزش زنان نمی گزد و به آن بی توجه اند، طبیعتاً به آتش نابودی ورزش زنان کردستان دامن خواهد زد. امید بر آن است که آقایان رئیس اگر نمی توانند خدمت کنند، بروند تا خیانت نکنند و دست بردار میز و صندلی ریاست شوند تا چاره ای برای کشتی به گل نشسته ورزش استان اندیشیده شود.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.