×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

پاله وان در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

امروز : جمعه, ۲ مهر , ۱۴۰۰
فروغ ستاره سیار آسمان دومیدانی ایران:
احمدرضا احمدیان

دومیدانی ناب ترین و اصیل ترینِ رشته های ورزشی است؛ که از “اتلوس” به معنای مبارزه و تلاش گرفته شده است. که امروزه در کنار رشته های ورزشی توپی به عنوان پر تحرک ترینِ ورزش ها شناخته می شود.
ورزش دومیدانی از آن جهت مادر ورزش ها نام نهاده شده است که کامل ترین هر ورزشی در ایجاد تندرستی و تأمین سلامت تن و روان است و دیگر مهارت های این رشته مانند: دویدن، پریدن، پر نفس بودن و استقامت به قلب رقابت های مختلف، اعتبار می بخشد.
پر مدال ترین رشته ورزشی، برخلاف شرایط اقلیمی مناسب در کشور و تعدد استعداد ها، کمتر مورد توجه و بحث فعالان و محافل ورزشی کردستان قرار گرفته و با عنایت بر عدم آموزشگاه های اختصاصی و کمبود مربیان و مدیران متخصص و هزینه های بالای این رشته، در فقر بزرگی به سر می برد!
اما ” میلاد سیار” دونده صاحب نام و ملی پوش کردستانی، همچون شناگری قهار امواج پر خروش دریای مشکلات وکمبود ها را پشت سر گذاشت و جهش بلندی در مقابل موانع زندگی از خود نشان داد تا امروز به بلندترین جایگاه زندگی ورزشی خود بایستد و از نگاه مخاطبان صفحه ی دو میدانی ایران به عنوان برترین ورزشکار سال۹۸ برگزیده شود. عنوانی که بیش از هرکس برازنده این قهرمان کردستانی است که با اشاره به بخشی از درخشش های متعدد ایشان در سال گذشته اعم از: نشان طلای  ۱۱۰ متر با مانع رقابت های کازانکف قزاقستان، طلای لیگ طلایی مردان کشور، طلای ۶۰ متر رقابت های بین المللی فجر، افتخارات باشگاهی با تیم ذوب آهن اصفهان و حضور مداوم و درخشان در اردو های تیم ملی دومیدانی، به این مهم پی می بریم.
شاید”پدر دومیدانی کردستان” لقب مناسبی برای این جوان شایسته باشد تا دیگر استعداد های ورزش در این مرز و بوم با سرلوحه قرار دادن این چنین افرادی و لمس ریاضت ها و فشار های ورزشی آنها از نزدیک بدانند که پیروزی در گرو تحمل سختی هاست و هیچ گنجی بی رنج محقق نخواهد شد!
قطعا ورود به عرصه قهرمانی نیازمند تلاش و کوشش طاقت فرساست؛ اما حفظ جایگاه و دست آورد های دوران قهرمانی امری دشوار تر است و قهرمانانی نظیر میلاد سیار، زمانی این گونه در افکار عمومی ماندگار می شوند که در بستر اخلاقی رشد کرده باشند و بدون  بضاعت و بی سر و صدا دست از تلاش کردن برنداشته باشند تا موفقیت های آنان خود سر و صدا به پا کند!
هدف های بزرگ مانند دویدن هستند! برای رسیدن به هدف های بزرگ، باید تلاش های کوچک را جدی گرفت! برای دویدن، ابتدا باید راه رفت سپس قدم ها را تند کرد و بعد دویدن را رقم زد. دویدنِ ناگهانی و بدون مقدمه هرکسی را از نفس میندازد.
موفقیت و توسعه ورزش دومیدانی کردستان نیازمند همکاری مربیان، پیشکسوتان، بزرگان ورزش و نظارت قوی اداره ورزش و جوانان است تا همگی کمر به رفع کمبود های این رشته و پرورش استعداد های استان ببندند و با ایجاد روحیه و گسترش بستر قهرمانی در میان ورزشکاران، شاهد پرورش میلاد های سیار بسیاری در ورزش کردستان باشند!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.