×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

پاله وان در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

امروز : چهارشنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۹
موج ورزش شبکه استانی در سراشیبی!
احمدرضا احمدیان

موج ورزش تلوزیون، ملایم تر از همیشه در برابر صخره های انتقادات:

رسانه به عنوان توانمند ترین بازوی جامعه ورزشی، برای توسعه ورزش و ارتقای سطح آگاهی مردم ورزش دوست به کار گرفته می شود. برنامه های ورزشی به عنوان متولی اصلی نشر اخبار دقیق و بررسی همه جانبه ابهامات ورزش استان مشغول به حیات اند و گاهی ضعفی هرچند کوچک در تیم برنامه ساز و عدم دید ورزشی حرفه ای، برنامه را از رسالت خویش بر حذر می دارد.

” موج ورزش” آخرین سنگر ورزش دوستان کردستان در شبکه محلی است که سفت و سخت در مقابل کرونا ایستاده و پناه ایمنی در مقابل حوادث اخلالگر ورزشی می باشد؛ اما روی آنتن رفتن این برنامه به هر قیمتی، درخور ورزش کردستان نیست. طبعاً تنها برنامه ورزشی شبکه اصالت و فرهنگ نیازمند یک اتاق فکر و تیم ایده پرداز مجرب است که با ارائه فنون نوین برنامه سازی، مخاطبان زیادی را به خود جذب می کند اما دریغ از تولید یک آیتم متفاوت که روند همیشگی برنامه را از این کسالت دربیاورد.

با همه این تفاسیر، مجری برنامه تنها فردی است که با تکنیک های خاص خود می تواند کاستی ها را پوشش دهد و عامل جذابیت برنامه باشد. موج ورزش با خانه تکانی در سال جدید ” دارا سید عباسی” را به امر خطیر و مهم اجرای برنامه منصوب کرده است؛ از فیزیک غیر ورزشی او که بگذریم به اطلاعات ناکافی و غیر قابل قبول ایشان در خصوص مهمان های برنامه خواهیم رسید که خطاب شدن “چیا فوادی” به عنوان سر دبیر برنامه ای که چندیست خبری از آن نیست و یا ورود به مسائل شخصی افراد در خصوص جدایی از برنامه، از نمونه های غیر قابل کتمان به شمار می رود.

سید عباسی یکی از مجریان جوان و فردی سخت کوش است و سپردن برنامه های روتین و زنده، آن هم از آنتن شبکه استانی به وی کار اشتباهی نیست؛ او در سال های اخیر برنامه های مختلف را اجرا کرده که گاهی موفق و گاهی نا موفق بوده است. طبیعتاً تولید برنامه هایی مانند موج ورزش که به صورت زنده روی آنتن می رود کار ساده ای نیست و ممکن است هر از چند گاهی به اصطلاح ” گاف ” هم داشته باشد.

این شرایط باید به صورت حداقلی باشد و لازمه ی این ” گاف های حداقلی ” نظارت درست بر انتخاب سوژه ها و پرداختن به آن هاست.

مطالعه مداوم و اطلاعات بالا از مسائل ورزشی روز استان امری انکار ناپذیر است و فردی که خود را مجری تمام عیار برنامه ورزشی می پندارد باید این مهم را در اولویت کار خود قرار دهد. مردم از مجری چنین برنامه ای انتظار دارند تا با سوال های چالشی و پیش کشیدن بحث های روز، به وضوح مسائل را موشکافی و شفاف سازی کند تا عضوی هر چند کوچک از خانواده دلسوزان ورزش کردستان باشد.

در دوره ای که به دلایل مختلف، مخاطبان تلوزیون در تمام دنیا کمتر از گذشته اند، برای جذب دوباره آنها، تولید و پخش برنامه های ورزشی لازم و ضروری است. شبکه کردستان به عنوان یک شبکه استانی تلوزیون وظیفه سنگینی در این شرایط دارد و باید نسبت به انتخاب مجری برنامه که نقش تأثیر گذاری در جذب مخاطب دارد، حساسیت بالایی داشته باشد.

طبیعتاً جنجال در این حوزه بسیار است و مسائل به میزان آرامش این برنامه، گل و بلبل نیست که بتوان با عکس سلفی ختم به خیرش کرد.

آقایان، انتظارات اصحاب رسانه و مردم از تنها برنامه ورزشی صدا و سیمای مرکز کردستان بیش از این هاست. که امیدواریم با عنایت به مسائلی از این چند، گام های رو به جلویی در پیشرفت ورزش استان برداشته شود.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.